Wiwat Maj, 3 Maj!

W czwartek, 28 kwietnia uczciliśmy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji  3 Maja. Podczas uroczystego apelu przed społecznością szkolną wystąpiła grupa  uczniów, która zaprezentowała program artystyczny upamiętniający ważne wydarzenia.

Wyróżnienie dla naszych gimnazjalistów

„Ratuj moje życie”- pod takim hasłem odbył się VI Międzypowiatowy Konkurs Pierwszej Pomocy dla uczniów szkół gimnazjalnych w Kisewie, a organizowany przez Gminny Instytut Kultury w Łęczycach.

Polska Szkoła Inżynierii Kosmicznej – zajęcia konstruowania

26 kwietnia w progi naszej szkoły wstąpili wyjatkowi, kosmiczni goście. Pan  dr Marcin Stolarski, wraz z żoną Anną oraz towarzyszącymi: Grzegorzem Woźniakiem i Romanem Wawrzaszkiem , postawili przed uczniami klas IIIc i IIc nie lada wyzwanie.

Grupa Erasmus+ w Szwecji

Drugie  międzynarodowe  spotkanie grupy Erasmus+ odbyło się w Szwecji, w miejscowości Svalöv. Uczniowie z Niemiec, Szwecji, Portugalii, Francji i Polski przez cały tydzień - od 17 do 23 kwietnia 2016, wykonywali różne zadania projektowe.

2804, 2016
Ogólnopolski  Konkurs  Historyczny ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego od  Obertyna do Wiednia”
Ogólnopolski Konkurs Historyczny ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego od Obertyna do Wiednia”

Szczęśliwie zakończył się dla naszych uczniów finał konkursu na etapie wojewódzkim.

2704, 2016
„Szalone nożyczki” w Teatrze Muzycznym w Gdyni

We wtorek 26 kwietna klasa 2b udała się po raz kolejny w tym roku szkolnym do Teatru Muzycznego w Gdyni. Tym razem wybraliśmy spektakl: „Szalone nożyczki.

2704, 2016
Plastyczne trofea

26 kwietnia br. w Młodzieżowym Domu Kultury  rozstrzygnięty został XVIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pod hasłem „W trosce o nasze bezpieczeństwo"- etap powiatowy.

2604, 2016
Mamy laureatów w Lidze Matematycznej

25 kwietnia 2016r. w Akademii Pomorskiej w Słupsku odbył się XV Finał Ligi Matematycznej. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów.

2404, 2016
Sukces naszych gimnazjalistek w konkursie fotograficznym

W dniu 23 kwietnia br. rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny pod hasłem: „Uchwyć ducha książki na fotografii”.

2104, 2016
Egzamin gimnazjalny już za nami

Trzydniowe zmagania egzaminacyjne uczniów klas trzecich dobiegły końca.  18 kwietnia 115 naszych trzecioklasistów zmierzyło się z egzaminem humanistycznym, 19 z częścią matematyczno-przyrodniczą, zaś w środę 20 kwietnia z językiem obcym nowożytnym.

2104, 2016
Laboratorium z fizyki

W czasie, gdy uczniowie klas III pisali egzamin gimnazjalny z przedmiotów humanistycznych, grupa fizyczna klasy I D uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych z fizyki w Akademii Morskiej w Gdyni.

1804, 2016
Uczniowie Gimnazjum nr 1 na Near Speace

16 kwietnia br. uczestnicy projektu edukacyjnego "Pan Stanisław" uczestniczyli w konferencji Near Space, która odbyła się w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu.

1804, 2016
math - NABOJ

15 kwietnia uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w międzynarodowych zawodach matematycznych „ math – NABOJ ”. Zawody rozgrywane są od roku 1998, a ich polska edycja od roku 2015.

1504, 2016
Czas na egzamin gimnazjalny!

Drodzy trzecioklasiści! Już w poniedziałek rozpoczynają się egzaminy gimnazjalne. W ciągu trzech dni będziecie mogli wykazać się wiedzą zdobytą podczas nauki w gimnazjum.

1404, 2016
O czym warto pamiętać podczas zakupów

W dniu 14 kwietnia br. uczniowie klas Id i Is uczestniczyli w spotkaniu z kierownikiem pierwszego działu obsługi bezpośredniej Urzędu Skarbowego w Lęborku – p. Izabelą Cieślińską.

1304, 2016
Czeko, czeko, czekolada….

Mleczna, gorzka, a może z orzechami? Na sam dźwięk tych słów robi się nam ciepło na sercu, nie bez powodu…. 12 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Czekolady – niekwestionowanej królowej słodyczy!