0502, 2016
Spotkanie z „Balladyną”

4 lutego br. w Lęborskim Centrum Kultury „Fregata” uczniowie klas: Ia, Ic, Id, IIa, IIIa i IIIs obejrzeli adaptację najsłynniejszego dramatu Juliusza Słowackiego.

0402, 2016
Żywa lekcja historii w naszej szkole

Każdego roku gościmy w szkole Teatr Historyczny pana Krzysztofa Góreckiego. Lekcja historii w takiej formie jest  dla uczniów okazją, by odbyć podróż do minionych epok.

Nasz uczeń w II etapie XI Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów

W dniu 16 stycznia br. odbył się półfinał XI Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów – ogólnopolskich zawodów matematycznych o wysokim standardzie merytorycznym, skierowanych do uczniów gimnazjum.

Podsumowaliśmy pierwszy semestr!

W dniu 3 lutego br. na sali gimnastycznej odbył się apel podsumowujący pierwsze półrocze roku szkolnego 2015/2016. Czas od września upłynął bardzo szybko i pozwolił gimnazjalistom na zdobycie nowej wiedzy i umiejętności.

0202, 2016
Szkoła Równego Traktowania raz jeszcze

Fundacja Bronisława Geremka realizuje projekt Szkoła Równego Traktowania. Nasze gimnazjum uczestniczyło w nim  w ubiegłym roku.

Drodzy Rodzice!
Czas na podsumowanie semestru!

Dwa dni z fizyką

Ostatni czwartek i piątek stycznia uczniowie objęci innowacją programową  „Wyobraźnia ważniejsza od wiedzy ” poświęcili na spotkania z fizyką.

Konkurs biblijny - etap szkolny

Kolejna edycja konkursu biblijnego została zorganizowana przez Akcję Katolicką z Rumi. Nasi uczniowie chętnie sprawdzają swoją wiedzę z Biblii, biorąc udział w corocznie organizowanym konkursie

2701, 2016
„Ciemno wszędzie , głucho wszędzie …” – spotkanie z dziełem Adama Mickiewicza

W miniony wtorek – 26 stycznia – uczniowie klas II obejrzeli klasyczną adaptację „Dziadów cz. II” Adama Mickiewicza. Przedstawienie zaprezentowane zostało w LCK Fregata w Lęborku a na scenie wystąpili aktorzy teatru Artenes z Wrocławia.

2401, 2016
Wyróżnienie w konkursie na Lęborską Maskę Jasełkową

W dniu 23 stycznia 2016r. w Lęborskim Centrum Kultury „Fregata”  odbył  się  XII Miejski Przegląd Jasełek.

2101, 2016
,,Niech się dzieje wola nieba..."

Te słowa to fragment ulubionego powiedzonka jednego z głównych bohaterów ,,Zemsty" A. Fredry - Rejenta Milczka.

2001, 2016
Wizyta w stolicy w ramach kosmicznego projektu "Pan Stanisław"

W dniu 19 stycznia br. grupa gimnazjalistów z klasy IIc wraz z opiekunami udała się do siedziby Microsoftu i Centrum Badań Kosmicznych w ramach projektu „Pan Stanisław”.

1301, 2016
Bądź elegancki na co dzień  – czyli Międzynarodowy Dzień Koszuli w naszej szkole
Bądź elegancki na co dzień – czyli Międzynarodowy Dzień Koszuli w naszej szkole

Jednym z elementów damskiej i męskiej garderoby, który nigdy nie wyjdzie z mody i w którym każdy będzie zawsze dobrze wyglądać, jest koszula.

1201, 2016
Dzielenie z resztą, czy bez ?

W poniedziałek, 11 stycznia, uczniowie realizujący innowację programową „Wyobraźnia ważniejsza od wiedzy ” spotkali się z dr Barbarą Wolnik z Instytutu Matematyki WMFiI UG.

1201, 2016
Spotkanie ze szkołą morską

W miniony poniedziałek nasi trzecioklasiści, którzy niebawem będą musieli dokonać wyboru szkoły średniej,  uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Zespołu Szkół Morskich w Darłowie.

1101, 2016
Wolontariusze na start!

Uczniowie naszego gimnazjum, jak co roku, pokazali, że mają wielkie serca i chęć niesienia pomocy innym i w sile 30 wolontariuszy  kwestowali w 24.  Finale WOŚP.