1903, 2016
A u nas już wiosennie!

Nikola, Klaudia i Michał - wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu, wraz z dziećmi z lęborskiego Przedszkola nr 10 przygotowali Marzannę. Maluchy będą przeganiać zimę i topić kukłę 21 marca - czyli pierwszego dnia wiosny.

1703, 2016
Wizyta w szkołach ponadgimnazjalnych – kolejne Targi Edukacyjne

Tradycyjnie w marcu dla lęborskich gimnazjalistów organizowane są Targi Edukacyjne, których zadaniem jest zaprezentowanie szkół średnich a tym samym ułatwienie podjęcia decyzji dotyczącej wyboru szkoły.

1603, 2016
Hubert i Jakub Finalistami Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego

Kolejne rozstrzygnięcia konkursowe za nami. Mejoza, mitoza, mięśnie, witaminy i podziały komórek to tylko niektóre zagadnienia, z którymi musieli sobie poradzić uczestnicy finału.

1603, 2016
,,Złota" Weronika Hallmann!

Nasza pływaczka - Weronika Hallmann dwukrotną złotą medalistką i Mistrzynią Polski Juniorów w pływaniu.

1503, 2016
Wizyta w  salonie „Szalone nożyczki”
Wizyta w salonie „Szalone nożyczki”

W dniu 14 marca uczniowie klasy Ib i Is wraz z wychowawcami wybrali się z wizytą do niezwykłego salonu fryzjerskiego.

1403, 2016
Warsztaty zielarskie

11 marca w naszej szkole  zorganizowane zostały warsztaty przyrodnicze z zakresu ziołolecznictwa a w szczególności z gemmoterapii.

1303, 2016
Wielka radość z wyników w Wojewódzkim Konkursie Historycznym

Już tydzień po konkursie Wojewódzka Komisja Konkursowa opublikowała wyniki ostatniego etapu konkursu, które przyniosły nam wiele radości.

1303, 2016
Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego.
  Znamy już wyniki ostatniego etapu konkursu organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku.
1203, 2016
Spotkanie z chemią w Gimnazjum nr 2 w Sopocie

11 marca, na zaproszenie Dyrekcji i uczniów Gimnazjum nr 2 w Sopocie, uczniowie klasy   Id z grupy matematyczno – fizycznej wzięli udział w warsztatach doświadczalnych z chemii. Organizatorką była nauczycielka chemii Pani mgr Aleksandra Stępień.

0903, 2016
Polskie satelity – telekonferencja z Panem T. Zawistowskim z CBK PAN

W dniu 8 marca 2016 r. uczniowie klasy IIc Gimnazjum nr 1 z Lęborka - biorący udział w projekcie Pan Stanisław - uczestniczyli w telekonferencji z panem mgr inż. Tomaszem Zawistowskim z Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie, kierownikiem projektu BRITE-PL.

0903, 2016
Trzymamy kciuki za Darię!

Od dwóch tygodni z zapartym tchem śledzimy zmagania naszej uczennicy Darii Kuczwalskiej z klasy Id, która jest uczestniczką programu „MasterChef Junior” emitowanego przez stację TVN.

0703, 2016
Dzień Kobiet w naszej szkole

8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. We wszystkich dziedzinach życia, pracy i nauki spotykamy przedstawicielki płci pięknej.

0703, 2016
Czas na podsumowanie dotychczasowych działań i kolejne  przedsięwzięcia SU w naszej szkole!
Czas na podsumowanie dotychczasowych działań i kolejne przedsięwzięcia SU w naszej szkole!

W  I semestrze bieżącego roku szkolnego Samorząd Uczniowski starał się tak zaplanować swoje zadania, aby zachęcić i zmotywować jak najwięcej uczniów do podejmowania działań na rzecz klasy i szkoły.

0403, 2016
Rekolekcje wielkopostne

Wróciliśmy po feriach do szkoły na dwa dni i znowu opustoszały szkolne  mury. Tym razem uczniowie przenieśli się do Sanktuarium św. Jakuba Apostoła, by  przeżyć tradycyjne rekolekcje wielkopostne.

0403, 2016
,,Będę walczyć o złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski"

Taką deklarację złożyła niedawno nasza znakomita pływaczka - Weronika Hallmann.

0203, 2016
Wizyta w klasztorze

W czwartek - 25 lutego 13 naszych dziewcząt zadomowiło się na 4 dni w części  rekolekcyjnej klasztoru sióstr Pallotynek w Gdańsku.